SUPCARPATHIA TOP HORSES 2020

5 grudnia 2020 na terenie Stadniny Koni Leśna Wola odbyła się pierwsza edycja Przeglądu Młodych Koni Sportowych

Przegląd młodych koni sportowych w Leśnej Woli

Zgłoszonych było aż 51 koni, zaprezentowano 44, w tym 7 ujeżdżeniowych i 37 skokowych, dwu- i trzyletnich.

W przeglądzie udział wziąć mogły wszystkie konie, bez względu na przynależność do księgi stadnej.

 

W skład komisji oceniającej weszli: 

Andrzej Matławski z Polski, 

Peter Strijbosch z Holandii (KWPN)

Louis de Cleene z Belgii (Zangersheide)

 

Konie ujeżdżeniowe

W grupie koni ujeżdżeniowych:

I miejsce zajął kary ogier MIRACLE ASD ur. 2017 KWPN (Dark Pleasure – Fraulein po Fidertanz) hodowli Ad  Schellekens, własności Barbary Lipiejko. Komisja przyznała mu notę 8,5.

II miejsce gniady ogier FREDERIC sp 2018 (Franklin – Just for me po Weltstein) hodowli i własności Sylwii Sypień. Oceniony n a 8,3.

 

Konie skokowe dwuletnie

W kategorii koni skokowych dwuletnich:

I miejsce siwy ogier CANTINI-PP sp (Caressini 2 – Ceitara po Castilio). Hodowczynią i właścicielką konia jest Barbara Prusiewicz. Otrzymał notę 8,8.

II miejsce kasztanowa klacz V-QUERIDA OF VIGO Z (Vigo Haywood H Z – Quiara po Quidam de Revel sf), której hodowczynią i właścicielką jest Iwona Kruszyńska. Oceniona na 8,3.

 

Konie skokowe trzyletnie

W kategorii koni skokowych trzyletnich:

I miejsce klacz DOMINANTA Z (Dominator 2000 Z – Letty po Laith). Jej hodowcą i właścicielem jest Marek Duszkiewicz. Otrzymała ocenę 8,5.

II miejsce siwy ogier SEQUIN Z (Sir Obolensky Z-Cimba po Castillo). Hodowcą i właścicielem jest Iwona Kruszyńska. Ogier został oceniony na 8,45.

 

Nagrody dla najlepszych koni w postaci stanówek ufundowali: Wechta Equestrian, Stacja Ogierów Verso La Natura, Cichoń Stallions, Stadnina Koni Krzywopłoty oraz Stacja Ogierów Bonin. Dodatkowo zwycięskie konie zostały zakwalifikowane na Tyszko&Cichoń Elite Auction, która odbędzie się 13 lutego 2021.

Współorganizatorami Przeglądu Młodych Koni Sportowych byli Urszula i Józef Pekaniec - Pekaniec Sport Horses.

Transmisje na żywo prowadził Świat Koni.

Wszystkim uczestnikom Subcarpathia Top Horses, obserwującym nas podczas transmisji online, właścicielom i hodowcom oraz tym, którzy pomagali nam w przygotowach serdecznie dziękujemy!