Srebrna Odznaka Jeździecka

Kurs na srebrną odznakę jeździecką, Przygotowanie do egzaminu na odznaki jeździeckie PZJ w Leśnej Woli

srebrna odznaka jeździeckaSrebrna odznaka jeździecka - Od czasu ustanowienia w roku 2004, przez Polski Związek Jeździecki, odznak: brązowej, srebrnej i złotej odznaki jeździeckiej daje się zauważyć spore zainteresowanie nimi i chęcią ich zdobycia, zwłaszcza w grupie młodych adeptów jeździectwa. Są one pewnym wyróżnikiem i zarazem świadectwem posiadanych umiejętności i doświadczenia. Ich wspólną cechą jest komponent teoretyczny i praktyczny, gdyż do ich zdobycia wymagana jest zarówno wiedza jak i, określone na każdą z nich, umiejętności.

Odznaki ustanowiono jako swego rodzaju zachętę do podnoszenia własnych umiejętności, a przez to i podnoszenia poziomu bezpieczeństwa, zarówno rozpoczynających przygodę z jeździectwem jak i tych czujących się w siodle pewnie jeźdźców. Brązowa odznaka jeździecka wymogi jakie trzeba spęłnić zostały omówione wcześniej - w innym miejscu na naszej stronie. Tu przedstawiamy zakres niezbędnej wiedzy i umiejętności jakie trzeba posiadać aby zdobyć srebrną odznakę jeździecką jadnąz odznak PZJ.

 

Przygotowanie do Srebrnej Odznaki Jeździeckiej

Kurs na Srebrną Odznakę Jeździecką

 

Egzamin na Srebrną Odznakę Jeździecką można zdawać po upływie przynajmniej trzech miesięcy od uzyskania odznaki brązowej. Przy czym, wcześniejszego szczebla nie da się pominąć. Podobnie jak w przypadku odznaki brązowej, ubiegający się o odznakę srebrną adept, musi zaliczyć część teoretyczną i praktyczną. Część teoretyczna jest rozszerzonym zakresem egzaminu na brązową odznakę jeździecką. Znajdują się w niej jeszcze zagadnienia z udzielania pierwszej pomocy, zasady jazdy konnej w terenie czy pomocy przy wykonywaniu figur.

Srebrna odznaka PZJ

W części praktycznej – ujeżdżeniowej egzaminu  wymagane są elementy elementy czworoboku ujeżdżeniowego klasy P (program P-4 z notą 5,0 bez wodzy pomocniczych), a w części skokowej obowiązek pokonania sześciu przeszkód o wysokości 80 cm, w tym kombinacji podwójnej (dla kuców przeszkody o wysokości 70 cm). Podobnie jak w przypadku egzaminu na odznakę brązową upadek lub dwa nieposłuszeństwa eliminują z dalszego sprawdzianu.

Warto wiedzieć, że Srebrna Odznaka Jeździecka jest warunkiem do otrzymania licencji wyższego stopnia w danej dyscyplinie jeździeckiej. Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą umów się na jazdę konną. Instruktorzy jazdy konnej oraz nasze konie czekają na Was!

Trening Sportowy Jeźdźców , Stajnia Sportowa Leśna Wola