Brązowa Odznaka Jeździecka

Przygotowanie do egzaminu na brązową odznakę jeździecką!

Myślisz o pierwszych startach w zawodach konnych? Przed Tobą egzamin na Brązową odznakę jeździecką. Ośrodek jeździecki Leśna Wola, nasze konie, instruktorzy jazdy konnej pomogą Ci przygotować się do egzaminu na odznakę - na to pierwsze wyróżnienie. Z naszych fachowych porad i treningów skorzystało już wielu chętnych. Jeśli

Przygotowanie do Brązowej Odznaki

brązowa odznaka jeździeckaW naszym ośrodku jeździeckim co prawda egzaminy się nie odbywają, ale dobrze wiemy jak taki egzamin na brązową odznakę wygląda, czego wymagają egzaminatorzy i jak należy Cię do niego przygotować. A składa się on z części teoretycznej i praktycznej. Podstawowy zakres teorii do egzaminu na odznakę brązową zawarty jest w "pytaniach i odpowiedziach" i znajdziesz go na stronie Polskiego Związku Jeździeckiego.

Kurs na odznakę jeździecką

Oczywiście jeśli potrzebujesz wsparcia chętnie pomożemy wyjaśniając nurtujące Cię tematy. Z kolei, część praktyczna, wymaga od adepta odpowiednich nawyków i zachowania w stajni, podejścia do konia, odczytywania jego zachowania zarówno w boksie jak i na i uwiązie. A to stale ćwiczymy w trakcie naszych zajęć. W trakcie jazd szkoleniowych wielokrotnie powtarzamy elementy czworoboku ujeżdżeniowego, a na nim wymagane na odznakę brązową opanowanie podstawowych rodzajów chodów i dosiadu.

W dalszej fazie doskonalimy Twoją technikę pokonywania parkurów podczas jazd skokowych. A trzeba wiedzieć, że w na tym etapie egzaminu należy wykazać się umiejętnością pokonania czterech przeszkód o wysokości 70 cm (w tym jedna kłusem, z koziołkami) i panowaniem nad zwierzęciem, gdyż ewentualny upadek lub dwa nieposłuszeństwa eliminują z dalszego sprawdzianu. Ale to nie „koniec świata”. Można podejść do niego w innym terminie. Jednakże naszym adeptom raczej się to nie zdarza.

Brązowa odznaka PZJ

Za to warto wiedzieć, że zdobycie Brązowej Odznaki Jeździeckiej umożliwia zarejestrowanie się w Związku Jeździeckim jako zawodnika i stanowi zarazem furtkę do sportowego świata.

Już niebawem przybliżymy Wam zakres wymogów egzaminacyjnych do kolejnych odznak PZJ - Srebrna Odznaka Jeździecka, Złota Odznaka Jeździecka oraz Jeżdżę Konno. Do nich również nasi instruktorzy i trenerzy jazdy konnej pomogą Wam się przygotować! Czekamy na Was i Wasze nowe wyzwania na ten i następny rok! Brązowa odznaka jeździecka w zasięgu ręki :) bo dla chcącego nic trudnego:)

Trening Jeźdźca, Kurs na Odznakę PZJ w Leśnej Woli