Pierwsza lekcja jazdy konnej

Jazda konna od podstaw w Ośrodku Jeździeckim "Leśna Wola"! Lekcje jazdy konnej dla początkujących.

"Mój Pierwszy Raz na Koniu"

Pierwsza lekcja jazdy konnej odbywa się na lonży, co oznacza, że instruktor jazdy konnej trzyma konia na specjalnym "sznurku" zwanym lonżą. Swoją przygodę z jeździectwem zaczniesz od jazdy najwolniejszym chodem czyli stępem.

Kiedy już złapiesz równowagę będziesz mógł przejść do kolejnego etapu, czyli do nauki anglezowania w kłusie. Podczas jazdy konnej w tym chodzie jeździec rytmicznie podnosi ciało w siodle co drugi takt. Kiedy już opanujesz anglezowanie w kłusie na lonży, możesz przejść do kolejnego etapu jakim jest jazda w zastępie. Teraz jest czas na szlifowanie zdobytych umiejętności i naukę sterowania koniem.

Jazda Konna od Podstaw

Kiedy poczujesz się pewnie w dwóch podstawowych chodach rozpoczynasz naukę jazdy galopem na lonży. Udało się? To świetnie! Przyszedł czas na samodzielny galop w zastępie. Teraz przed Tobą praca nad doskonaleniem techniki w trzech chodach.

Nasi instruktorzy jazdy konnej, trenerzy i nasze konie i kucyki czekają na Was w Stadninie "Leśna Wola". To zalediwe tylko 20 min jazdy autem od Rzeszowa. Dzięki nam powiesz "mój pierwszy raz na koniu" był również pierwszym krokiem ku aktywnemu zyciu:)!

Pamiętaj, że każdy uczy się w swoim tempie
i nie ma tutaj książkowych wytycznych jak długo ma trwać dany etap.
Najważniejsza jest radość z jazdy i chęci do nauki.