facebook

O Klubie

Nasi zawodnicy:                   

 

Michał Kaźmierczak (ur. 1985 r.)    Członek Kadry Narodowej A w Skokach przez Przeszkody, posiadacz klasy Mistrzowskiej, srebrny medalista Mistrzostw Polski Seniorów z 2011, zdobywca złotego medalu podczas Halowego Pucharu Polski w 2014 roku.. Konno jeździ od zawsze. Pierwsze starty rozpoczął w rodzinnym klubie Stary Młyn Wilczkowice k. Krakowa mając 9 lat. W 1998 roku zdobył swój pierwszy złoty  medal na MP Kucy.  Od 2007 roku związany z Klubem „Leśna Wola”. Do jego największych sukcesów należą: zdobycie 1 miejsca w Pucharze Narodów CSIO **** w Talinie  na koniu Robin, 4 miejsca na CSIO **** Kishunhalas, 1 miejsca podczas zawodów CSIO **** Praga (Ildago), 3 miejsca na MPMK 7 – latków (Thekla I), 3 miejsca w GP  podczas CSI ** Poznań 2011, 1 miejsca na CSI w Pezinoku w  2011r. Ostatnie 3 lata w karierze Michała również obfitowały w sporo sukcesów na arenie międzynarodowej. Do najważniejszych z nich należą:

2014: 2 m – ce Puchar Narodów CSIO – W*** Celje, 3 m – ce GP CSI – W** Tallin, 1 m – ce GP CSI – W** Siauliai,
1 m – ce GP CSI – W*** Leszno, 2 m – ce GP CSI – W*** Poznań

2015: 1 m – ce GP CSI*** Graz, Udział w Mistrzostwach Europy Aachen, 2 m – ce GP CSI – W** Pezinok, 1 m – ce GP CSI – W** Siauliai

2016: Udział w ścisłym finale Pucharu Świata w Goeteborgu, 1 m – ce Puchar Narodów CSIO**** Linz, 3 m – ce GP CSI – W*** Olomouc, 2 m – ce GP CSI*** Jakubowice, Vicemistrzostwo Polski seniorów w Jakubowicach

                        

 

Adam Kaźmierczak (ur. 1990 r.) Swoje pierwsze kroki stawiał w rodzinnej stajni w wieku 5 lat jeżdżąc w rekreacji. Starty rozpoczął w wieku 11 lat i od razu zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzików. Jako junior młodszy startując w kategorii kuców, wygrał wiele konkursów Grand Prix, złoty medal Pucharu Polski oraz srebrny medal Mistrzostw Polski. Reprezentował Polskę w zawodach zagranicznych m.in. we Włoszech, Danii, Austrii (zajmując 3m. w GP) oraz na Mistrzostwach Europy w Saumur(Francja) zajmując 21 miejsce, co jest jednym z najlepszych wyników w historii! Od 2 lat Adam startuje w barwach Klubu Jeździeckiego Leśna Wola i  w tym czasie wygrał Mistrzostwa Podkarpacia Seniorów, Finał Pucharu Podkarpacia, Finał Średniej Rundy na zawodach CSI* w Krakowie oraz wiele innych  konkursów Małej Rundy. Adam wykazuje się na co dzień niezwykłą wytrwałością, cierpliwością i spokojem zwłaszcza podczas pracy z młodymi i trudnymi końmi. Obecnie zawodnik jeździ na kilku bardzo obiecujących koniach i przygotowuje je do Mistrzostw Polski Młodych Koni oraz  dwa bardziej doświadczone konie na konkursy Małej Rundy i Grand Prix. Obecnie prowadzi treningi skokowe i przygotowuje młodych klubowiczów do startów.                      

 

Tomasz Plewa  (ur 1991r.) Konno zaczął jeździć  od 6 roku życia. Pierwsze treningi  skokowe zaczął w Technikum Hodowli Koni w miejscowości  Lubasz. Pierwsze starty w zawodach regionalnych rozpoczął w 2008r, następnie jeździł w stajni sportowo-hodowlanej Grzegorza i Karola Komin, gdzie zajmował się młodymi końmi przygotowując je do startów w zawodach. Startował w konkursach do 120cm na dwóch koniach (klaczy Helcia, której był właścicielem i Lew Darco KG). Na tych dwóch koniach zajmował czołowe lokaty w konkursach kl P i N . Dwukrotnie zdobył tytuł Mistrza Szkół Średnich . Praca z młodymi końmi przynosi mi wiele radości i doświadczenia.  Pracę w Leśnej Woli rozpoczął w maju 2013r. Codziennie pracuje z 6-7 końmi, są to głównie młode konie.

 

Milena Pelc  (ur 1995r.) Pierwsze swoje początki w jeździectwie zaczęła w wieku 10 lat w Leśnej Woli na Tangerze.  Początki startów w skokach przez przeszkody zaczęła dosyć szybko, bo w wieku 12 lat na koniu Shagay’a w barwach JKS Pogórze. W wieku 13 lat doczekała się swojego konia wałacha Enjoya i od tej pory rozpoczęła regularne starty w zawodach o szczeblu regionalnym. Obecnie startuje konkursy klasy P , N przygotowuje się do  C. Największe osiągnięcie to zdobycie II klasy sportowej.  W Otwartym Pucharze Podkarpacia zdobywała liczne wygrane w pojedynczych konkursach w kl od P do N1.                  

 

Zuzia Medygrał  (ur 1998r.)   Swoją pasję z  końmi zaczęła w wieku 6 lat jeżdżąc regularnie w Leśnej Woli, a w wieku 11 zaczęła startować  w zawodach w skokach przez przeszkody. Właścicielka karego wałacha Aresa zakupionego w KJ Leśna Wola, kiedy miał 4 lata, po klaczy Arkadzie i ogierze Ildago. Obecnie startuje w konkursach klasy N. W 2013 zrobiła II klasę sportową. Największe osiągnięcia jak do tej pory to 1 miejsce w MO 2012 w skokach i 2 miejsce MO w ujeżdżeniu w 2012 i 2013r., 2 miejsce w 1 kwalifikacji w OPP 2013 kat. Srebrnej.            

 

Beniamin Drozd (ur 1998r.) Swoją pasję jeździecką zaczął rozwijać od sierpnia 2010 roku w wieku 12 lat. Pierwsze starty w OPP i ZR zaczął w 2012 roku na klaczy Edycja. Od roku 2013 startuje na wałachu Lassini 2 na zawodach rangi ZR i ZO oraz OOM.  Posiada srebrną odznakę jeździecką i licencję III klasy sportowej. Jako jedyny z Podkarpacia uczestniczył w 2013 roku w Olimpiadzie Młodzieży w dyscyplinie Skoków przez przeszkody. Aktualnie startuje w konkursach klasy N i C (ZR i ZO).             

 

Weronika Buhl (ur 1999r.) Swoją pierwszą styczność z końmi miała w wieku 6 lat. W Leśnej Woli trenuje od końca 2012 roku. W zeszłym roku na dzierżawionej klaczy D-Enigma wystartowała w dwóch zawodach, uzyskując udane przejazdy w kategorii brązowej w OPP. Obecnie rozwija swoje umiejętności i przygotowuję się do startów w 2014r. Szuka dla siebie konia na stałe, aby mogła rozwijać się w tej dziedzinie sportu.